Niedziela Palmowa 2019.04.14

W niedzielę Palmową poświecenie palm było w czasie każdej Mszy św. Przed Mszą św o godz. 11:30 miało ono jednak charakter bardzo uroczysty.
Wszyscy spotkali się przy Urzędzie Gminy gdzie rozstrzygnięto konkurs na najbardziej urodziwą palmę.
Pierwsze miejsce przyznano palmie wykonanej przez rodzinę P. Beaty i Andrzeja Babulów z Woli Zdakowskiej, drugie P. Halinie i Zbigniewowi Małków z Kliszowa, a trzecie miejsce przypadło w udziale Gabrysi Mazur z rodzicami z Gawłuszowic. Gratulujemy.

Następnie rozpoczęto liturgię Uroczystości. Po wprowadzeniu i odczytaniu Ewangelii palmy zostały poświęcone. W barwnej palmowej procesji uczestniczył też osiołek. Ale jak to z osiołkami bywa po przejściu paru kroków zatrzymał się i nie ruszył dalej. Nie pomogły żadne perswazje. Cóż – osiołek pozostał, a procesja poszła dalej. Może w przyszłym roku osiołek zechce z nami współpracować.
Idąc do kościoła zatrzymaliśmy się przy figurze św. Jana Pawła, gdzie we wcześniej przygotowanej podstawie została umieszczona duża palma. Wykonała ja Rodzina Państwa Smyklów z Krzemienicy.

Nagrody ufundowała Pizzeria WOK z Ostrówka i Parafia. Dziękujemy.