Rekolekcje wielkopostne 2019.04.05-09

W ramach rekolekcji szkolnych młodzież z trzecich klas gimnazjum i siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej odwiedziła Sandomierz. Celem wyprawy było zapoznanie się z dziedzictwem wiary na ziemi sandomierskiej.
Pierwszym etapem wyprawy była Katedra sandomierska. Mimo prowadzonych prac remontowych oprowadzający po katedrze wskazał na najbardziej cenne dzieła sztuki. Tutaj też zatrzymaliśmy się na krótką modlitwę. Następnie młodzież udała się do Muzeum Diecezjalnego gdzie siostry prezentowały dziedzictwo sztuki sakralnej naszej diecezji. Po krótkim pobycie na sandomierskim Rynku młodzież przeszła do sandomierskiego seminarium. Alumni pokazali młodzieży życie codzienne seminarium.

Sponsorem wyjazdu do Sandomierza była Gmina Gawłuszowice. Na ręce Pana Wójta składamy serdeczne podziękowania.