Ferie w Szczawnicy 2019.02.18-22

Prawie czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu parafii i gminy Gawłuszowice, podczas ferii zimowych udała się na wypoczynek w Szczawnicy.
W dniach od 18 do 22 lutego 2019 roku, uczestnicy wyjazdu mogli pojeździć na nartach, pospacerować po górskich szlakach oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc.
Zaczęli w poniedziałek, od wizyty w Centrum Ruchy Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem. Tam była Msza św. oraz zapoznanie się z Ruchem Oazowym i jego założycielem.
W samej Szczawnicy nie było już wiele śniegu, ale stoki były jeszcze na tyle zaśnieżone, by można było pojeździć na nartach. Oprócz narciarskich wojaży, uczestnicy wypoczynku zwiedzali m.in.: zamek w Niedzicy, Czerwony Klasztor na Słowacji i Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.
Ostatnim punktem feryjnego wyjazdu, była wizyta w Karpackiej Troi w Trzcinicy. Tutaj oprócz zwiedzania i zapoznania się z osadą z epoki brązu, wszyscy wzięli udział w warsztatach: chłopcy sami wykonywali strzały i strzelali z łuku, dziewczyny ozdabiały płócienne torby słowiańskim ornamentem. I strzały i torby można było wziąć ze sobą na pamiątkę. Nie zabrakło również spacerów, zakupów i wspólnej zabawy. A wszystko odbyło się pod czujnym okiem opiekunów: Ks. Piotra Klocka, P. Barbary Cal, P. Ilony Dziewit,
P. Małgorzaty Żmudy oraz P. Katarzyny Książek.