Nabożeństwo Fatimskie 2018.10.13

Dzisiaj wieczorem przeżywaliśmy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Tomasz Furmanek, który ostatnie 11 lat posługi kapłańskiej pełnił na misjach w Ekwadorze. W wygłoszonej homilii wskazywał na niezwykłą i stałą obecność Matki Bożej w życiu mieszkańców Ekwadoru. Kaznodzieja podkreślił, że podobnie jak objawienia w Fatimie wywarły ogromny wpływ na kontynent europejski tak wiele objawień Matki Bożej w Ameryce południowej ma wielki wpływ na życie wierzących. Maryja także zachęca do modlitwy i pokuty. Po Mszy św., tradycyjnie wyruszyliśmy w procesji różańcowej z figurą Matki Bożej fatimskiej. Nasze modlitewne czuwanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim w kościele.

Tym wszystkim, którzy mieli odwagę i włączyli się w prowadzenie modlitw, śpiewu, niesienie figury Matki Bożej – dziękujemy.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w tegorocznych nabożeństwach zapewne doświadczą szczególnej pomocy i opieki Matki Bożej.