Rajd Rowerowy 2018.06.09

Pod hasłem „Śladami tych, którzy walczyli o Niepodległą”, w 100-tną Rocznicę Odzyskania Niepodległości odbył się dzisiaj Rajd Rowerowy. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od krótkiej modlitwy na cmentarzu parafialnym w Gawłuszowicach, przy pomnikach upamiętniających tych którzy polegli za Ojczyznę. Następnie wyruszyliśmy w kierunku Krzemienicy gdzie najpierw zatrzymaliśmy się przy pomniku wdzięczności, a następnie przy pomniku upamiętniającym pacyfikację Krzemienicy. Modliliśmy się i zapalili znicze. O historii tego wydarzenia opowiedział nam P. Wieczerzak, który w tamtym czasie miał 11 lat. Pan Jan Bik czytał wspomnienia swego ojca naocznego świadka tych wydarzeń. Kolejnym etapem naszej wyprawy był kościół w Borkach Nizińskich, o którym opowiadał nam ks. Proboszcz Ryszard Wilk. Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy, przez Babichę i Tuszów Mały do domu, w którym urodził się gem. Sikorski. W Izbie Pamięci czekała na nas pani przewodnik, która opowiedziała nam historię o wielkim Polaku. Kolejnym punktem naszej wyprawy był kościół w Tuszowie Narodowym, w którym ks. Proboszcz, Wiesław Konior opowiedział historię parafii i kościoła. Ostatnim etapem rajdu był przejazd do Brzyścia, gdzie korzystając z gościnności P. Dąbrowskich mogliśmy posilić przy grillu w Zajeździe Słowianka.

Dziękujemy bardzo druhom strażakom, którzy zabezpieczali trasę przejazdu. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie