Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych 2018.06.02

DZIĘKCZYNNE PIELGRZYMOWANIE DZIECI KOMUNIJNYCH

Dzieci, które pierwszy razy w tym roku przyjęły Jezusa do swojego serca, razem z rodzicami, bliskimi z rodziny i katechetą ks. Piotrem, wybrały się 2 czerwca 2018 roku na pielgrzymkę dziękczynną. W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie, na Mszy św. dziękowaliśmy za dar I Komunii św. oraz zawierzaliśmy się Matce Bożej. Na terenie sanktuarium, przeszliśmy szlakiem drogi krzyżowej Pana Jezusa oraz podziwialiśmy widoki z okazałej Golgoty, w której także odwiedziliśmy wiele kaplic oraz izb pamięci. Szczególną uwagę zwróciliśmy na kaplicę Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, przy której zapoznaliśmy się z jego męczeńską śmiercią. Po chwili relaksu w sanktuaryjnym zwierzyńcu, zakupie pamiątek i smacznym obiedzie, wyruszyliśmy do Nowej Słupi. Stamtąd to szlakiem królewskim, wspinając się w górę Puszczy Jodłowej w Świętokrzyskim Parku Narodowym, zawędrowaliśmy do Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. W tym szczególnym miejscu, modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz ucałowaliśmy relikwie krzyża Jezusa. Tutaj też podziwialiśmy świętokrzyskie góry z tarasu widokowego, usytuowanego na kościelnej wieży oraz nawiedziliśmy Kryptę Jeremiego Wiśniowieckiego.
Zwieńczeniem naszego pielgrzymowania był spacer po Alei Miniatur w Parku Rozrywki i Miniatur SabatKrajno w Krajnie Zagórzu. Szczęśliwi i wdzięczni Bogu i Maryi za piękny dzień i super pogodę, troszeczkę zmęczeni wróciliśmy wieczorem, nasyceni pięknymi widokami Gór Świętokrzyskich.