Kraków – teatr 2018.05.26

Przy sprzyjającej pogodzie, w sobotni poranek wyruszyliśmy do Krakowa. Pierwszym etapem naszej wyprawy był klasztor cystersów w Mogile – Nowej Hucie. Sympatyczny brat nowicjusz opowiadał o klasztorze i historii cystersów. Mieliśmy również okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc w samym klasztorze, jak też i w ogrodzie klasztornym. W samo południe wyruszyliśmy na drugą stronę Krakowa do kościoła Na Skałce, miejsca męczeńskiej śmierci św. Stanisława BM. Następnie wzdłuż Wisły poszliśmy popatrzeć w oczy bestii – smokowi Wawelskiemu, który od czasu do czasu zionął ogniem. Do wieczora każdy miał czas wolny i w sposób dowolny mógł go spędzić. Większość, wraz w z wielką ilością turystów wygrzewała się w słońcu na Krakowskim Rynku. Wieczorem wróciliśmy ponownie do Nowej Huty, do Teatru Ludowego na brawurową komedię pt. „Prywatna klinika”.

Prywatna klinika – informacje o spektaklu

Pełni radości wróciliśmy do Gawłuszowic ok. godz. 23.
Dziękujemy wszystkim za ten wspaniały czas.