Modlitwa o urodzaje – Gawłuszowice 2018.05.23

Naszą modlitwę o urodzaje i Boże błogosławieństwo dla Mieszkańców Gawłuszowic rozpoczęliśmy przy kapliczce Serca Jezusowego obok mostu na Wisłoce. Według lokalnych przekazów to w tym właśnie miejscu miał stać wcześniejszy kościół, który miały zabrać wody Wisłoki w II połowie XVII w. Po zaśpiewaniu Litanii Loretańskiej wałem wzdłuż Wisłoki wyruszyliśmy w modlitewnej procesji. Chmury, które pojawiły się na niebie i lekki deszcz wzbudził w nas niepokój czy uda się osiągnąć zamierzony cel. Naszym celem była kapliczka św. Jana Nepomucena. Po dojściu do kapliczki sprawowaliśmy Mszę św. w intencji mieszkańców Gawłuszowic. Dla żywych modliliśmy się o Boże błogosławieństwo a dla zmarłych o życie wieczne. Zaraz po zakończonej Mszy św. zaczął padać lekki deszcz – jakby czekał aż skończymy. Za ten czas modlitwy i dar pogody Bogu dzięki.