Rekolekcje w Bieszczadach 2018.05.17-19

REKOLEKCJE W BRAMIE BIESZCZAD

Młodzież z naszej parafii przygotowująca się do bierzmowania, w dniach od 17 do 19 maja 2018 roku przeżywała swoje rekolekcje. Fundamentem tych ćwiczeń duchowych była modlitwa i konferencje ks. Adama Lechwara, dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Turystycznego „Brama Bieszczad” w Olchowej. Bóg nas kocha. Dla nas przygotował dobry i piękny świat – mówił ks. Adam w jednej z konferencji. Na dowód tego, uczestnicy rekolekcji wraz z opiekunami: Ks. Piotrem, Panią Renatą i Panią Kamilą, wyruszyli podziwiać urokliwe zakątki Bieszczad. Modlitwa i nauki: w Sanktuarium MB Bieszczadzkiej w Jasieniu, w kościele w Czarnej Górnej, w Sanktuarium MB Pięknej Miłości w Polańczyku, oraz w Sanktuarium Matki Nowego Życia i ruinach Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, pomogły przygotować się do przyjęcia Chrystusa jako Pana i Króla swojego życia. Taki akt przyjęcia Chrystusa, każdy mógł wypowiedzieć w ostatnim dniu rekolekcji, zaraz po przyjęciu Jezusa do swojego serca oczyszczonego w sakramencie pokuty. Rekolekcje pomogły młodzieży przygotować się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego oraz przyjęcia Jego darów w dniu bierzmowania.
x.Piotr