Wyprawa do Krynicy 2018.01.31 – 02.03

W pierwszym tygodniu ferii – 31 stycznia 2018 roku – blisko czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzież naszej parafii, udała się do Krynicy-Zdroju. Nim zawitaliśmy do naszego ośrodka wypoczynkowego „Tęcza”, odwiedziliśmy zamek w Nowym Wiśniczu. Wędrując poprzez kolejne komnaty starej budowli oraz podróżując w czasie w technologii VR, zapoznaliśmy się z historią warownej siedziby Jana Kmity.

Godziny popołudniowe pierwszego dnia wypoczynku, spędziliśmy w Starym Sączu. Odwiedzając kościół Św. Trójcy oraz klasztorną furtę, zapoznaliśmy się z historią powstania klasztoru sióstr klarysek. Obejrzeliśmy także małe muzeum Św. Jana Pawła II, mieszczące się w zakrystii ołtarza, na którym odbyła się kanonizacja Św. Kingi. Na chwilę wytchnienia zatrzymaliśmy się także na starosądeckim rynku. Po obfitej obiadokolacji, wypożyczyliśmy sprzęt do narciarskiego szaleństwa.

Drugiego i trzeciego dnia naszego wyjazdu, jeździliśmy głównie na nartach, ale też wędrowaliśmy uliczkami Krynicy, popijając zdrowotną wodę, wspięliśmy się na Górę Parkową, poznaliśmy biografię Nikifora oraz braliśmy udział w Mszy św. w kościele zdrojowym. W tych dniach do Krynicy powróciła prawdziwa zima.

3 lutego – ostatniego dnia naszego wypoczynku – wyjechaliśmy kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, by podziwiać zimowe widoki i szusujących narciarzy oraz zapoznaliśmy się z postacią Św. Świerada Pustelnika, odwiedzając Jego sanktuarium w Tropiu. W godzinach popołudniowych modliliśmy się w tarnowskiej katedrze oraz odpoczywaliśmy na urokliwym tarnowskim rynku.

Uczestnicy wyjazdu wraz z opiekunami – Ks. Piotrem, P. Barbarą, P. Krzysztofem i P. Maciejem – dziękują Wójtowi Gminy Gawłuszowice za finansowe wsparcie wypoczynku.