Orszak Trzech Króli 2018.01.06

W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszej parafii wyruszył
Orszak Trzech Króli. Królowie z Kliszowa, Gawłuszowic i Woli Zdakowskiej utworzyli Orszaki i ze śpiewem kolęd przyszli do sceny przy Urzędzie Gminy. Tu młodzież naszego Gimnazjum pod kierunkiem P. Renaty Bartkowicz zaprezentowała jasełka. Po nich wszyscy wyruszyliśmy, prowadzeni przez Królów do szopki przy kościele. Tam Królowie złożyli pokłon Dzieciątku i rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie.

Dziękujemy Królom, świętej Rodzinie za ich zaangażowanie.

Dzięki uprzejmości gospodarzy (Ostoja Słowianka dawny Zajazd Anna z Brzyścia, Panu Michałowi Perczakowi z Rożniat i Państwu Domagałom z Kliszowa) mogliśmy zorganizować zagrodę dla zwierząt.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Podczas tegorocznych Orszaków organizowanych w Diecezji Sandomierskiej prowadzona była zbiórka charytatywna środków czystości i słodyczy dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie. Bóg zapłać.

Orszak w Gawłuszowicach

Film zamieszczony na Portalu Akena24.pl