Dzień Papieski 2017.10.25

Oddaliśmy cześć Św. Janowi Pawłowi II

W liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, przypadające w naszej diecezji 25 października, młodzież naszej parafii przypomniała najciekawsze momenty z życia naszego Wielkiego Rodaka oraz zawierzyła Mu swoją przyszłość.

Po nabożeństwie różańcowym i Eucharystii ok. godz. 18.00, 25 października 2017 roku,
w zaaranżowanej w naszym kościele kawiarni, zasiedli znajomi i przyjaciele Karola Wojtyły. W rolę tych wspaniałych gości wcielili się: Beata Smykla – jako Pani Halina, z którą Karol Wojtyła grywał w szkolnym teatrze; Anna Serafin – jako Pani Anna – która na studiach uczestniczyła w wyprawach turystycznych organizowanych przez ks. Wojtyłę oraz Norbert Świerczek, który jako Pan Wojciech, przyjechał z samych Wadowic.

Program, który przygotowała młodzież pod czujnym okiem Ks. Piotra – jak się okazało
z początkowych informacji – był kolejnym odcinkiem telewizyjnego programu publicystycznego pt. Kawiarniane wspomnienia. Program poprowadzili prezenterzy: Klaudia Tyniec oraz Marcin Ząbek.

W swobodnej, radosnej atmosferze, wśród zapachu papieskich kremówek, zaproszeni goście przypominali wydarzenia z życia Jana Pawła II, które najbardziej utkwiły
im w pamięci.

Program artystyczny został ubogacony śpiewem oraz scenkami odgrywanymi przez uczniów.

Na zakończenie wszyscy przeszli przed figurę Św. Jana Pawła II, gdzie odbyło się zawierzenie Jego opiece młodzieży oraz rodzin naszej parafii.