Różaniec do granic 2017.10.07

W sobotę – 7 października odbył się  „Różaniec do granic”. To wyjątkowe wydarzenie – pełne modlitwy i zadumy. Delegacja naszej parafii była na granicy Polsko – Słowackiej w Zdyni za Gorlicami.

Wszystko rozpoczęło się w Łemkowskiej Watrze w Zdyni. Najpierw powitanie i wyjaśnienie dlaczego taka forma spotkania i modlitwy. Następnie rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem miejscowego proboszcza ks. Grzegorza Żywca. Po zakończonej Mszy św. posiłek. Adoracja Najświętszego sakramentu była o godz 12:45, a po jej zakończeniu wyruszyliśmy w 4 grupach po ok 300 osób w kierunku kościoła parafialnego w Smerekowcu. Punktualnie o godz 14:00 rozpoczęliśmy modlitwę różańcową. Po przejściu ok 6 km. na boisku sportowym w Smerekowcu zakończyliśmy różaniec.

Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały czas.