Ministranci w seminarium 2016.05.21

W sobotnie popołudnie grupa ministrantów z naszej parafii udała się z wizytą do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Spotkanie rozpoczęło się od rozgrywek piłkarskich na boisku seminaryjnym. Zarówno drużyna kleryków jak i naszych ministrantów mogła być zadowolona z wyniku, gdyż spotkanie zakończyło się remisem. Po meczu wszyscy udali się na miłe spotkanie przy grillu. Mogliśmy również uczestniczyć w nabożeństwie majowym w kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła. Po modlitwie księża klerycy zapoznali nas z historią, kościoła oraz budynku seminaryjnego a także opowiedzieli o życiu w seminarium na co dzień. Dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie księdzu Rektorowi Janowi Biedroniowi, księdzu Prefektowi Piotrowi Tylec oraz klerykom. Mamy nadzieję, że pobyt w domu seminaryjnym zaowocuje w przyszłości powołaniami z naszej parafii.
Ks. Łukasz Turzyński