Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej 2016.03.05

Grupa naszych parafian z ks. Łukaszem udałe się na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Pielgrzymka rozpoczęła się od zwiedzania Sanktuarium Matki Bożej kalwaryjskiej. Mogliśmy poznać nie tylko historię klasztoru, ale również dowiedzieć się bardzo wiele o życiu świętego Jana Pawła II, który jako kapłan, biskup i papież odwiedzał to miejsce. Po krótkiej modlitwie i przejściu przez Bramę Miłosierdzia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej. Wychodząc z Sanktuarium udaliśmy się na dróżki Matki Bożej. Pobyt w Kalwarii zakończyliśmy wspólną modlitwą i wyruszyliśmy w kierunku Wadowic. Mogliśmy tam zobaczyć Dom Św. Jana Pawła II oraz chrzcielnicę gdzie Karol Wojtyła przyjął chrzest. Pobyt w Wadowicach zakończyliśmy miłym akcentem zajadając papieskie kremówki.
Halina Walczak