Zimowisko Olchowa 2016.02.13-18

Grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii w dniach 13-18 lutego 2016 r. wypoczywała w Młodzieżowym Ośrodku Turystycznym „Brama Bieszczad” w Olchowej. Uczestnicy wypoczywali fizycznie i duchowo mając okazję poznać wspaniałe walory przyrodnicze Bieszczadów. Mogliśmy również odwiedzić wile ciekawych miejsc, takich jak: Skałki Czarnorzeckie, zamek w Odrzykoniu, Zaporę Solińską, Mini Zoo w Myczkowcach, Skansen oraz Muzeum Historyczne w Sanoku z wystawami malarstwa. Z walorami przyrody mogliśmy zapoznać się nie tylko w czasie spacerów, ale również w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim „Knieja” w Nowosiółkach. Ponadto nie brakło wspólnych spotkań liturgicznych, biblijnych. Każdego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez ks. Łukasza. Mogliśmy również umocnić się duchowo podczas adoracji Najświętszego Sakramentu czy spotkań biblijnych, gdzie mogliśmy podzielić się Słowem Bożym. Dziękujemy serdecznie za życzliwe przyjęcie i towarzyszenie nam w czasie wypoczynku ks. Adamowi Lechwarowi dyrektorowi ośrodka. Naszą wdzięcznością obejmujemy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wsparli nasz wyjazd. Dziękujemy panu Wójtowi Gminy Gawłuszowice Janowi Nowakowi za pokrycie kosztów transportu oraz ks. Proboszczowi Witoldowi Szczurowi za wsparcie tej inicjatywy. Słowami wdzięczności pragniemy objąć kierownika wyjazdu i duchowego opiekuna ks. Łukasza oraz kadrę wychowawczą: panią Anitę Zych, Joannę Basak, Magdalenę Hajnas i Krzysztofa Basaka. Dziękujemy panu kierowcy i wszystkim, którzy pomogli nam w przeżyciu tak wspaniałych i niezapomnianych chwil. Serdecznie dziękujemy przede wszystkim uczestnikom wyjazdu, którzy byli pełni energii i z chęcią brali udział w zajęciach zaplanowanych w czasie wyjazdu.
Izabela Trzpis