Dzień Papieski 2015.10.14

Dnia 14 października dzieci i młodzież z naszej parafii pod kierunkiem księży wikariuszy przygotowali apel papieski pt. „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Motywem przewodnim stały się wspomnienia z życia Karola Wojtyły, fragmenty poezji oraz przemówień, które głosił podczas licznych pielgrzymek po całym świecie. Aktorzy nie tylko słowem, ale i śpiewem przypominali o wielkim rodaku – świętym Janie Pawle II. Wszystkich zebranych swoim słowem umocnił ksiądz Proboszcz, który podkreślił, że mamy dzisiaj przede wszystkim żyć, tym czego nauczał i co przekazał nam św. Jan Paweł II. Wszyscy zebrani udali się pod figurę Jana Pawła II gdzie wybrzmiała ulubiona pieśń Ojca Świętego – „Barka”. Na zakończenie ksiądz proboszcz udzielił zgromadzonym uroczystego błogosławieństwa.
Księża Wikariusze