Pielgrzymka do Ożarowa 2015.10.03

Różaniec pomostem między ziemią a niebem

Ponad 3 tys. członków Kół Żywego Różańca wzięło 3 października br. udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Różańcowych do ożarowskiego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin. Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, który zachęcał członków Kół Różańcowych, aby stawali się propagatorami modlitwy różańcowej w swoich rodzinach i środowiskach.
Na placu kościelnym członkowie Kół Różańcowych swoją modlitwę różańcowa ofiarowali w intencjach diecezji, polskich rodzin oraz rozpoczynającego się Synodu Biskupów.
W homilii podczas uroczystej Mszy św. ks. Augustyn Łyko, diecezjalny duszpasterz Kół Różańcowych wskazał na maryjną modlitwę jako narzędzie własnego uświęcenia oraz duchowy oręż w niesieniu pomocy innym. Podkreślił, że wspólna modlitwa całego Koła Różańcowego uczy nie tylko jedności między poszczególnymi osobami, ale także umacnia wieź z Bogiem i ułatwia rozeznanie Bożej woli w codziennym życiu.

Naszą parafię reprezentowała grupa 15 osób, może to niewiele, ale ufamy, że wielowiekowa tradycja Kół Żywego Różańca tak pielęgnowana przez naszych przodków nie zostanie zaniechana i współczesne pokolenia podejmą różaniec jak szczególną oręż daną nam przez Maryję i Św. Jana Pawła II na te wyjątkowe czasy.
Ks. Krzysztof