Spotkanie Domowego Kościoła 2015.10.03

Sprawozdanie z Dnia Skupienia animatorów DK rejonu Mielec w parafii Gawłuszowice.

W sobotnie przedpołudnie 3.X.2015 r. w parafii Gawłuszowice, należącej do diecezji sandomierskiej, choć wchodzącej w skład powiatu mieleckiego, gdzie w bż. obchodzono Jubileusz 800 lecia parafii odbył się Dzień Skupienia ubiegłorocznych i aktualnych animatorów kręgów Domowego Kościoła rejonu Mielec. Spotkanie zorganizowała para rejonowa Marta i Kazimierz Regułowie oraz moderator Ruchu Światło-Życie rejonu Mielec ks. Jerzy Ciećko.

Na miejscu przywitał nas proboszcz parafii ks. Witold Szczur, który udostępnił nam gościnnie kościół i jego piękne otoczenie na czas spotkania.

Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w drewnianym, zabytkowym kościele, pw. Świętego Wojciecha, którą odprawił i kazanie wygłosił ksiądz moderator. Po Mszy Świętej adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, polecając Panu nasze rodziny, kręgi i nowy rok formacyjny.

Następnie wysłuchaliśmy krótkiego rysu historycznego parafii Gawłuszowice , przedstawionego przez Krzysztofa Haptasia, animatora jednego z kręgów, a równocześnie autora opracowania dotyczącego parafii i kościoła w Gawłuszowicach (każda z uczestniczących par otrzymała to opracowanie w prezencie). Wypowiedzi Krzysztofa uzupełniał ciekawostkami ksiądz proboszcz.

Ponieważ dopisała pogoda, typowa dla złotej polskiej jesieni dalszą część spotkania odbyliśmy w plenerze, w otoczeniu zabytkowego kościoła i plebanii oraz pięknych starych drzew i pomników Św. Wojciecha i Św. Jana Pawła II .   Na pierwszym po wakacjach Dniu Skupienia animatorów DK rejonu Mielec zaprezentowali się nowi animatorzy oraz omówiono założenia pracy na nowy rok formacyjny i bieżące sprawy .

Ostatnim punktem spotkania było grillowanie z pieczeniem kiełbasek i degustacją przywiezionych smakołyków

Rozjeżdżaliśmy się do domów umocnieni Eucharystią i uradowani wzajemnym spotkaniem w tej uroczej, zabytkowej parafii.   CHWAŁA PANU !
ks. Jerzy

dk