Wyprawa do Sandomierza 2015.09.26

Kilkunastososobowa grupa dzieci i rodziców wybrała się do Sandomierza, by poznać historię i piękno prastarego miasta. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Kościoła św. Michała Archanioła gdzie ks. Łukasz zapoznał nas z historią kościoła i znajdującego się tam kiedyś klasztoru sióstr Benedyktynek. Następnie przeszliśmy do budynku Wyższego Seminarium Duchownego. Mogliśmy zobaczyć sale wykładowe, refektarz, na którym znajdują się portrety sandomierskich biskupów, izbę pamięci ks. Wincentego Granata. Stamtąd udaliśmy się pod bramę opatowską, gdzie pani przewodnik zapoznała nas z historią miasta. Wielką atrakcją dla wszystkich była trasa podziemna oraz zbrojownia. Z sandomierskiego rynku udaliśmy się do Domu Długosza i sandomierskiej katedry. Mimo pochmurnej pogody na naszym wyjeździe panowała bardzo słoneczna i radosna atmosfera. Dziękujemy pani przewodnik Ninie Jastrzębskiej oraz ks. Łukaszowi za organizację wyjazdu.
Justyna Świerczek