Wyprawa do Zakopanego 2015.09.24-29

W dniach 24-29 sierpnia 2015 r. kilkuosobowa grupa ministrantów wraz z ks. Łukaszem i opiekunami udała się na wspólny wypoczynek wakacyjny do Zakopanego.
W czasie wyjazdu mieszkaliśmy w pięknie położonym pensjonacie na Pardałówce. Nasz pobyt w stolicy Tatr rozpoczęliśmy od wspólnego spaceru pod Nosal. Piękny górski krajobraz podziwialiśmy ze szczytu Gubałówki, gdzie wjechaliśmy kolejką oszczędzając siły na kolejne dni. Podążając ścieżką pod Reglami ku Dolinie Małej Łąki weszliśmy również do Doliny Białego Potoku. Po drodze nie brakowało atrakcji. Jedną z nich było wejście do Jaskini Dziura w Dolinie Ku Dziurze, co dostarczyło nam wiele radości. Podczas wyjazdu uczestniczyliśmy w codziennej Mszy Świętej w kaplicy Sióstr Urszulanek na Jaszczurówce, gdzie przebywał często jako kardynał Karol Wojtyła, a później papież Jan Paweł II, oraz ks. Jerzy Popiełuszko. Dziękujemy bardzo siostrze Teresie za przepiękne opowiadanie i osobiste świadectwo na temat tamtych wydarzeń. Podczas wieczorów nie zabrakło wspólnego grilla, śpiewów, spacerów czy gry w bilard. Po miło spędzonym i pełnym radości, wypoczynku oraz zdobytej nowej wiedzy wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domów. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Wójta Gminy Gawłuszowice Pana Jana Nowaka, za pokrycie kosztów transportu.

Joanna Basak