Pielgrzymka do Gniezna i Lichenia 2015.07.18-19

W ramach obchodów Roku Jubileuszowego została zorganizowana pielgrzymka do Gniezna – grobu św. Wojciecha. We wczesnych godzinach rannych wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. W samo południe, w czasie Mszy św. modliliśmy się przy grobie św. Wojciecha. Po Mszy św. zwiedzaliśmy bazylikę i jej podziemia. Oglądaliśmy także drzwi gnieźnieńskie.

Po południu wyruszyliśmy do Lichenia do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Wieczorem zwiedzaliśmy Sanktuarium i uczestniczyli w uroczystym Apelu.

W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej w Bazylice, a następnie wyruszyliśmy w kierunku domu. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w Lesie Grąblińskim – miejscu objawień Matki Bożej. W godzinach wieczornych wróciliśmy do Gawłuszowic.

Dziękujemy Bogu i ludziom za wspaniały czas.