Wyprawa kajakowa 2015.06.16-21

W dniach 15-21 czerwca 2015 r. grupa młodzieży z Oazy wraz z ks. Radosławem Koterbskim udała się na wspólny wypoczynek do Wigierskiego Parku Narodowego. W czasie wyjazdu uczestniczyli w czterodniowym spływie kajakowym m.in. śladami św. Jana Pawła II. Swoje zmagania kajakowe rozpoczęli nad Jeziorem Wigierskim, skąd rzeką o nazwie Czarna Chańcza dopłynęli do Mikaszówki. Po drodze zatrzymywali się na noclegach w takich miejscowościach jak: Buda Ruska czy Frącki. Jedną z atrakcji było podwójne przepłynięcie śluzą, co dostarczyło naszej młodzieży wielu emocji. Podczas wyjazdu uczestniczyli we Mszy Świętej w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach, gdzie później zapoznali się z jego historią, zobaczyli krypty i ogrody klasztorne. Jednym ze wspomnień, które im pozostanie na długo w sercach to zwiedzenie Muzeum JPII. Składającego się z Kaplicy Papieskiej, Apartamentów Papieskich i Biblioteki – tam w 1999 r. Ojciec św. przebywał 3 dni. Podczas wieczorów nie zabrakło wspólnych ognisk, gry w siatkówkę, spacerów czy oglądania filmu. Ostatni dzień poświęcili na wyjazd do Wilna, gdzie przy pomocy pani przewodnik zwiedzili w krótkim czasie wiele pięknych miejsc m.in.: kaplicę Ostrobramską – z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej Królowej Korony Polskiej, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – gdzie znajduję się oryginalny obraz JEZU UFAM TOBIE, Kościół św. Kazimierza, Cerkiew Św. Ducha. Na zakończenie wyjazdu odwiedzili Troki, gdzie znajduje się Zamek Wielkich Książąt Litewskich, oblany wokół wodą, tworzący przepiękny krajobraz. Po miło spędzonym wyjeździe wszyscy zadowoleni i wypoczęci wrócili do domów.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć.