Wycieczka do Sandomierza 2015.06.13

W sobotę 13 czerwca dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami udały się do Sandomierza. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej skąd podziwialiśmy piękną panoramę. Następnie udaliśmy się do zbrojowni gdzie mogliśmy poznać historię rycerstwa, którą barwnie przedstawił nam pan Łukasz. Ze zbrojowni przeszliśmy pod sandomierski Ratusz skąd wyruszyliśmy w stronę Bazyliki Katedralnej i sandomierskiego zamku oraz kościoła ojców Dominikanów gdzie również mogliśmy dotknąć kart historii prastarego miasta. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Wiśle, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Odwiedziliśmy również Dom Długosza, gdzie podziwialiśmy zgromadzone tam eksponaty. W dobrych nastrojach wróciliśmy do domu. Organizatorem wyjazdu był ks. Łukasz. Dziękujemy bardzo pani przewodnik Ninie Jastrzębskiej za przybliżenie historii miasta Sandomierza.