Pielgrzymka ministrantów 2015.05.17

W sobotę 16 maja ministranci z naszej parafii pielgrzymowali do Sanktuarium na Świętym Krzyżu w intencji Światowych Dni Młodzieży oraz powołań kapłańskich. Naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy w Nowej Słupi, skąd szlakiem królewskim udaliśmy się do Bazyliki Drzewa Krzyża Świętego, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył nasz opiekun ks. Łukasz. Następnie pan przewodnik zapoznał nas z historią świętokrzyskiego sanktuarium. Po modlitwie w kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego mogliśmy podziwiać misyjne eksponaty ojców Oblatów. Siły fizyczne wzmocniliśmy wspólnym posiłkiem w Św. Katarzynie skąd rozpoczęliśmy podejście na najwyższy szczyt gór Świętokrzyskich – Łysicę. Szczególną uwagę zwróciliśmy na krzyż zamieszczony na szczycie z napisem: „Nieśmiertelnemu Królowi Wieków Jezusowi Chrystusowi głosi cześć i chwałę puszcza jodłowa”. Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy spotkaniem przy ognisku i wspólną modlitwą.
Marcin Ząbek