Uroczystości Jubileuszu 800-lecia Parafii

plakat800Jubileusz 800-lecia Parafii to „Rok łaski od Pana”, wezwanie do szczególnej jedności z Chrystusem zapoczątkowanej na Chrzcie świętym. Przewodnikiem na drogach jubileuszowego świętowania jest Patron Naszej Parafii św. Wojciech. On właśnie uczy nas jak kochać Boga i Ojczyznę.
Mamy świadomość jak wielki dar otrzymujemy. Nie chcemy niczego zmarnować. Wpisujemy się w pokolenia naszych ojców, którzy zaszczepili i pielęgnowali wiarę na tej ziemi. To wielki dla nas zaszczyt ale równocześnie i zobowiązanie abyśmy niczego z wiary nie utracili. Abyśmy wiarę przekazali następnym pokoleniom. Rozumiemy wielkości zadania stojącego przed nami.
Nasze świętowanie poprzedzone będzie Misjami Parafialnymi. To wewnętrzne odnowienie oblicza każdego z nas, a tym samym tej ziemi, na której żyjemy.
Zapraszamy wszystkich do udziału w tym duchowym zmaganiu – starszych i młodszych, dorosłych i dzieci, małżonków i samotnych. Niech ten czas przyniesie obfitość łask i stanie się czasem ubogacenia naszej wiary.
Duszpasterze i Ojcowie Misjonarze

 

Program Uroczystości.

Konferencja naukowa „Parafia pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach”

Misje Jubileuszowe

Spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV TRWAM