Zimowisko Zakopane 2015.02.09-13

W dniach od 9 do 13 lutego 2015 roku grupa dzieci i młodzieży z  z naszej parafii wypoczywała w Zakopanem. Był to wyjazd formacyjno-wypoczynkowy zorganizowany dla dzieci i młodzieży działającej w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Pobyt w Zakopanym rozpoczęliśmy od wizyty w Sanktuarium  Matki Bożej na Krzeptówkach. Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą w Kaplicy Sióstr Urszulanek na Jaszczurówce pod przewodnictwem ks. Łukasza. Nie zabrakło również czasu na aktywny wypoczynek na stoku narciarskim, gdzie instruktorzy zapoznali nas z techniką jazdy na nartach.
Mogliśmy podziwiać naszych skoczków podczas treningu, który obserwowaliśmy ze szczytu Wielkiej Krokwi. Poznaliśmy kulturę zakopiańską, walory przyrodnicze Tatr w Muzeum Tatrzańskim im. Tytusa Chałubińskiego. Wiele radości sprawił nam kulig z pochodniami, który zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Podziwialiśmy również piękno Tatr ze szczytu Gubałówki. Celem wyjazdu była nie tylko wspólna integracja i wypoczynek, ale przede wszystkim odkrywanie Boga w Jego wspaniałych dziełach, drugim człowieku i życiu osobistym młodego człowieka. Wieczorami ks. Łukasz i pani Anita prowadzili warsztaty plastyczne oraz pogadanki na tematy uzależnień. Organizatorem wyjazdu oraz duchowym opiekunem był ksiądz Łukasz Turzyński. Wyjazd mógł być zrealizowany dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, na czele z Panem Wójtem Gminy Gawłuszowice Janem Nowakiem. Dziękujemy panu Wójtowi  za jego troskę dobre serce i życzliwość, dzięki której mogliśmy przebywać  w stolicy Tatr. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem opiekunów: pani Anity Zych, pani Agnieszki Koniecznej, pani Patrycji Dydo oraz pana Waldemara Koniecznego, któremu dziękujemy również za bezpieczną jazdę. Pragniemy podziękować za pomoc naszemu przyjacielowi panu Bogdanowi Leśnikowi wolontariuszowi TPN. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się nam zorganizować więcej podobnych wyjazdów. Dziękujemy naszym drogim uczestnikom za stworzenie wspaniałej atmosfery, który dostarczył wielu niezapomnianych chwil.

Uczestnicy