Jasełka 2015.01.11

W niedzielny wieczór 11 stycznia w naszym kościele zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przygotowane przez dzieci i młodzież
z naszej parafii pod opieką ks. Łukasza.

W klimat przedstawienia wprowadził nas święty Wojciech, gdyż w tym roku w naszej parafii przeżywamy Jubileusz 800-lecia.

Zgromadzeni parafianie oraz przybyli goście po raz kolejny mogli przenieść się do Betlejem
i ujrzeć Marię i Józefa szukających miejsca narodzin Jezusa, by znaleźć go w stajence. Do małego Jezuska przybyli pastuszkowie i trzej mędrcy, którzy złożyli dzieciątku pokłon. Również najmłodsze dzieci przybyły do żłóbka ofiarując Dzieciątku w darze wykonane własnoręcznie przez siebie serduszka. Całość przedstawienia pokazującego scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, przeplatana była kolędami w wykonaniu ks. Łukasza i chóru aniołów w ten sposób tworząc niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu przedstawienia, dekoracji okolicznościowej. Dziękujemy za zaangażowanie i wyrozumiałość rodzicom młodych aktorów. Dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci
i młodzieży do Zakopanego w czasie ferii zimowych.

Anita Zych