Orszak Trzech Króli 2015.01.06

Po raz pierwszy w tym roku nasza Parafia włączyła się w ogólnopolską akcje Orszaku Trzech Króli. Po podpisaniu umowy z Fundacją „Orszak Trzech Króli” rozpoczęliśmy przygotowania.

Postanowiliśmy, że nasi królowie poprowadzą orszaki z trzech różnych stron Parafii. Jeden z Brzyścia i Kliszowa, drugi Ostrówka i Gawłuszowic, trzeci Rożniat, Krzemienicy i Woli Zdakowskiej. Przechodząc przez poszczególne miejscowości wszystkich zapraszali do udziału w Orszaku. Każdy król miał przyprowadzić największą grupę swoich dworzan. W centrum Gawłuszowic wszyscy królowie i ich orszaki spotkali się u Heroda. Po krótkim dialogu z Herodem, i jasełkowej inscenizacji wszyscy udali się do szopki. Mieliśmy żywą szopkę. Obok szopki były też zwierzęta (kucyk, małe kozy, królik, kury i inne ptactwo) . Gdy królowie złożyli hołd Dziecięciu zostali zaproszeni do szopki. Następnie wszyscy obecni oddali hołd Dziecięciu, dzieci zaś zaprezentowały fragment Jasełek. Wszyscy obecni włączyli się we wspólne kolędowanie. Tym co nieco zmarzli zaproponowaliśmy tańce integracyjne.

Kilka tygodni przed Orszakiem ogłosiliśmy konkurs na wykonanie bożonarodzeniowej szopki. W czasie gdy trwały tańce orszakowi Królowie dokonali oceny szopek. Przyznano trzy pierwsze miejsca z nagrodami. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród jeszcze wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

Wszyscy uczestnicy Orszaku otrzymali małe ciasteczka w kształcie korony upieczone przez nasze gospodynie. Goście zaś otrzymali pamiątkowe kalendarze. Dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy na przyszły rok.

Orszak Trzech Króli Film – film

Dziękujemy Adrianowi Witek z Kliszowa za udostępnienie materiału filmowego.

Piszą o nas:

http://www.diecezjasandomierska.pl/diecezja/aktualnosci/tarnobrzeg/3244-orszak-trzech-kroli-w-gawluszowicach