Kolędowanie przy Szopce 2014.12.24

Kiedy zakończyliśmy się biesiadowanie przy wigilijnym stole zaprosiliśmy wszystkich na Pasterkę. Nasze oczekiwanie na tą wyjątkową chwilę chcieliśmy wypełnić wspólnym kolędowaniem.
Niestety pogoda pokrzyżowała nasze plany. Padający deszcz przeszkadzał nam w spotkaniu przy szopce. Ale i tak mogliśmy podziwiać „żywą szopkę” i słuchać kolęd. W uroczystej procesji Święta Rodzina wraz z aniołami wniosła z szopki na zewnątrz kościoła, do szopki w środku figurkę Jezusa. W tym symbolicznym geście chcieliśmy pokazać, że w Bożym Narodzeniu dokonało się wejście Boga w nasz ludzki świat i On sam jest na wyciągnięcie ręki.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu Uroczystości. Rodzinom, które podarowały choinki. Tym, którzy je przywieźli i udekorowali. Dziękujemy Paniom, które wykonały choinkowe ozdoby. Dziękujemy także za wykonanie i udekorowanie szopki na zewnątrz kościoła.