Wycieczka do Połańca 2014.11.29

Blisko 60 osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii udała się do zaprzyjaźnionego miasta Połańca. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła św. Marcina, gdzie mogliśmy zapoznać się z historią parafii i miasta, którą po krótce przedstawił ks. Łukasz. Następnie udaliśmy się do Elektrowni Połaniec, gdzie panowie przewodnicy, zapoznali nas z wieloma tajnikami produkcji energii elektrycznej. Wielkim zainteresowaniem cieszył się okazały widok głównego gmachu elektrowni i poszczególnych miejsc, które odwiedziliśmy. Po wizycie w elektrowni zapoznaliśmy się ze szczególnie ważną dla Połańca historią uniwersału połanieckiego na Kopcu Kościuszki. Mogliśmy cieszyć się widokiem rynku połanieckiego, gdzie posililiśmy się pysznym kebabem. Kolejnymi atrakcjami był basen oraz kręgielnia, a także Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.
Organizatorem wyjazdu był ks. Łukasz. Dziękujemy serdecznie opiekunom: pan Anicie Zych oraz rodzicom: p. Piotrowi Kiełb, p. Danucie Kłoda i p. Justynie Świerczek. Wyrazy podziękowania kierujemy w stronę Wójta Gminy Gawłuszowice pana Jana Nowaka za zapewnie transportu oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Połaniec panu Jackowi Tarnowskiemu, pani Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Joannie Juszczyńskiej, pani Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu. Ufamy, że współpraca obu gmin i parafii będzie coraz bardziej owocna.