Spotkanie z bł. Karoliną 2014.11.18

Dziś to jest 18 listopada w 100 rocznicę narodzin dla nieba bł. Karoliny Kózkówny – grupa oazowa działająca w naszej parafii obrała sobie tę dziewice i męczennice za patronkę. W czasie uroczystej Mszy Świętej – młodzież przygotowała śpiew, komentarze, modlitwę wiernych etc. – ks. Tomasz Zdyb asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przybliżył zgromadzonym postać bł. Karoliny. W bardzo malowniczy sposób wskazał jak bliska sercu każdego z nas jest ta święta kościoła. Dając świadectwo życia zwrócił szczególną uwagę na wizerunek bł. Karoliny namalowany przez miejscowego artystę, który to obraz nie ma sobie równych w szczegółach i autentyczności jeśli chodzi o malowane wizerunki błogosławionej w całej Polsce. „Świętość zawstydza” – mówił cytując św. Jana Pawła II. Mamy szczerą nadzieje że błogosławiona Karolina będzie oparciem i pomocą dla młodzieży naszej parafii.