Strażackie Święto 2014.10.25

W sobotnie popołudnie w naszym kościele Mszą św. rozpoczęło się spotkanie strażaków z Powiatu Mieleckiego.  Okazją ku temu było poświecenie 4 lekkich samochodów strażackich przeznaczonych do: Białego Boru, Glin Małych, Domacyn i Brzyścia. Wspólna modlitwa zgromadziła władze samorządowe Powiatu Mieleckiego oraz Miasta i Gminy Przecław, Gminy Borowa, Gminy Padew Narodowa i naszej Gminy Gawłuszowice. Modlitwie przewodniczył  Diecezjalny Kapelan Straży Pożarnej ks. Marcin Krępa. W Słowie Bożym wskazał na św. Jana Pawła II jako odważnego świadka w głoszeniu Chrystusowej Ewangelii. Wszyscy strażacy wezwani są do odważnego dawania świadectwa. Po Mszy św. zostały poświęcone samochody. Zebrani na uroczystości udali się do Brzyścia na drugą część świętowania.