Bal Wszystkich Świętych 2014.10.30

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, do takich bowiem należy Królestwo Boże”- te słowa Pana Jezusa stały się motywacją do zorganizowania w naszej parafii balu dla świętych zatytułowanego – Niebo jest w nas. Wydarzenie zostało zaaranżowane tak, aby dzieci przebrały się za świętego/tą, której „kartę” – z wizerunkiem wylosowały. Każdy z uczestników miał też przeczytać życiorys wybranego świętego i przynieść ze sobą atrybuty symbolizujące kanonizowaną osobę.

Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 16:00 z formularza o Wszystkich Świętych, w której uczestniczyły dzieci – przebrane już za świętych. Następnie wszyscy udali się do Szkoły, gdzie specjalnie przygotowana do tego grupa „Trio z Rio” poprowadziła dwu godzinną zabawę dla świętych.

Wydarzenie to miało za zadanie spopularyzować postawy świętych żyjących na przestrzeni wieków ale też zintegrować dzieci poprzez zabawę i kreowanie w nich dobrych postaw. NIEBO JEST W NAS – to też inicjatywa, która miała ambicje podjąć temat świętości wobec „głupawego” praktykowania halloween.

Bal dla świętych – film