Rekolekcje dla gimnazjalistów 2014.10.23-25

W ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania młodzież z naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach. Rekolekcje odbyły się w Olchowej w dniach 23-25 października 2014 r., a prowadził je ks. Adam Lechwar Kierownik Ośrodka. W spotkaniu wzięło udział 23 uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Gawłuszowicach. Opiekę nad młodzieżą sprawowały wychowawczynie klas P. Renata Bartkowicz i P. Maria Smykla oraz ks. Witold Szczur. Oprócz typowo rekolekcyjnych zajęć – konferencji, i spotkań młodzież uczestniczyła także w wycieczkach. Wprawdzie warunki pogodowe były mało sprzyjające ale udało się być w rezerwacie skalnym „Kamień Leski”, pospacerować po koronie zapór w Solinie i Myczkowcach. Ponadto w ośrodku Caritas Diecezji Rzeszowskiej rozważano historię zbawienia w Ogrodzie Biblijnym oraz podziwiano miniatury cerkwi bieszczadzkich. W ostatnim dniu pobytu młodzież była przy ruinach klasztoru w Zagórzu.
Pełni duchowych wrażeń umocnieni łaska Bożą wrócili do swoich domów.