Odpust parafialny – św. Wojciecha 2014.04.28

Tegoroczne uroczystości odpustowe wpisują się w przygotowania do obchodów 800-lecia Parafii. Suma odpustowa zgromadziła wielu naszych parafian i gości. Modlitwie przewodniczył ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu dr Jan Biedroń. W odpuście uczestniczyli także: ks. Prałat Józef Mróz – emerytowany proboszcz z Borowej, ks. Adam Stachowicz Redaktor Sandomierskiej Edycji Niedzieli oraz księża z Dekanatu z Ks. Dziekanem na czele.

Od odpustu parafialnego rozpoczęliśmy comiesięczne nabożeństwa przez wstawiennictwo św. Wojciecha. Nabożeństwo składa się z trzech części. Pierwsza to nieszpory o św. Wojciechu, następnie Msza św. a na końcu procesja pod pomnik św. Wojciecha i modlitwa Litanią do św. Wojciecha.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i modlitwę w czasie nabożeństw odpustowych.