Koncert Wielkopostny – niedziela 2014.03.30

Dziś w naszym kościele o godz. 19:00 odbył się wielkopostny koncert który poprowadził zespół w następującym składzie: gitara akustyczna: ks. Sebastian Kula; gitara elektryczna: Grzegorz Rogowski; gitara basowa: Łukasz Jugo; klawisze: Arkadiusz Chwałek; perkusja: Tomasz Mrzygłód; vokal: ks. Radosław Koterbski; nagłośnienie: Mateusz Mitka.
Członkowie zespołu zaproponowali nam w czasie tego Wielkiego Postu „usłyszeć Głos Boga”. Te słowa wcale nie są przesadzone – korzystając z aranżacji muzycznych psalmów – takich zespołów jak 2 Tm 2, 3 czy Maleo Reggae Rockers zagrali koncert zatytułowany – „Muzyka – nie na uszy – DLA DUSZY”. Często zdarza się że w wolnej chwili zakładamy na uszy słuchawki i chcemy żeby nam „coś leciało” – byle nie myśleć, byle zabić nudę. Tytuł koncertu podyktowany tymi względami miał odejść od tej tendencji i odnieść się do sfery ducha a także na nowo wprowadzić w klimat Wielkiego Postu w którym człowiek zagubiony, często uwięziony w grzechach czasem z rozpaczy woła o pomoc Bożą, przyzywa Bożej obecności. Członkowie zespołu korzystając z tekstów Pisma Świętego (psalmów) pomogli nam spojrzeć na nasze życie z Bożej perspektywy.

Dziękujemy.

Relacja Filmowa z koncertu