Rajd Trzy Mosty 2014.03.02

W niedzielę 02 marca 2014 roku odbył się rajd pieszy „Budujemy Mosty” zorganizowany przez Koło PTTK w Połańcu. Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec. W rajdzie wzięło udział blisko 100 osób. Warto zaznaczyć, że w to wydarzenie włączyły się: Gmina Połaniec, Gmina i Parafia Gawłuszowice, Gmina Borowa oraz PTTK w Mielcu. Mogliśmy wspólnie podziwiać efekty pracy na mostach na trzech rzekach Wisłoce, Brniu i Wiśle. Dzięki życzliwości kierownictwa firmy MOSTY ŁÓDŹ zapoznaliśmy się z konstrukcją oraz technologią budowy mostów. Następnie przy turystycznym ognisku doszło do integracji gmin mieszkańców leżących nad Wisłą. Prezes Koła PTTK
w Połańcu Jurek Han zgłosił inicjatywę powstania Trójkąta Nadwiślańskiego. Dziękujemy serdecznie organizatorowi rajdu panu prezesowi PTTK w Połańcu Jerzemu Hanowi. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec pan Jacek Tarnowski, z-ca Burmistrza pan Jarosław Kądziela, Przewodniczący Rady Gminy Borowa pan Mieczysław Wiącek, w-ce przewodniczący Rady Gminy Gawłuszowice pan Leszek Bukowski, ksiądz Proboszcz Witold Szczur i Łukasz Turzyński z parafii św. Wojciecha w Gawłuszowicach.