Rajd Trzy Rzeki – Breń Wisłoka Wisła 2014.02.16

Pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Wójta Gminy Gawłuszowice i Parafii Gawłuszowice niedzielne przedpołudnie 16 lutego rozpoczął się Pieszy Rajd Trzy Rzeki.

Rajd rozpoczął się w dwóch miejscach jednocześnie, w Połańcu i Gawłuszowicach. Po godzinie marszu obydwie grupy spotkały się w miejscowości Ostrówek by razem przejść
z biegiem rzeki Breń i Wisłoki, i dojść do ujścia Wisłoki, do Wisły. Po osiągnięciu celu wędrówki zaprezentowano informacje o walorach rzek oraz ich krótką charakterystykę.

Następnie uczestnicy rajdu udali się do pobliskiej miejscowości Ostrówek. Tutaj P. sołtys Jerzy Płachta zaprosił wszystkich do remizy na poczęstunek. Oprócz oficjalnych wystąpień samorządowców i wspólnego biesiadowania nie brakowało dobrej zabawy.

W rajdzie wzięło udział ponad 50 osób zarówno dzieci, młodzież oraz dorośli.

Szczególne podziękowania kierujemy do Prezesa PTTK w Połańcu P. Jerzego Hana, vice Burmistrza Połańca P. Jarosława Kądzieli, Wójta Gminy Gawłuszowice P. Jana Nowaka i Ks. Łukasza Turzyńskiego.

W najbliższym czasie bo 2 marca przewidziany jest kolejny rajd o nazwie Trzy Mosty. Wszystkich miłośników pieszych wędrówek serdecznie zapraszamy.