Wyjazd do Zakopanego 2014.01.25-28

W dniach od 25 do 28 stycznia 2014 roku młodzież z parafii św. Wojciecha
w Gawłuszowicach wypoczywała w Zakopanem – miejscu uświęconym obecnością błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Był to wyjazd formacyjno-rekreacyjny zorganizowany dla dzieci i  młodzieży działającej w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Pobyt
w Zakopanym rozpoczęliśmy od wizyty w Sanktuarium  Matki Bożej na Krzeptówkach. Wieczór spędziliśmy  w radosnym klimacie przy akompaniamencie gitarowym Pani Dominiki.  Śpiewaliśmy nie tylko piosenki religijne, ale także regionalne. Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą w Kaplicy Sióstr Urszulanek na Jaszczurówce. Po niedzielnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Łukasza, wysłuchaliśmy wzruszającego opowiadania s. Teresy na temat błogosławionego Jana Pawła II, który przez 16 lat odwiedzał to miejsce. Nie zabrakło również czasu na aktywny wypoczynek na stoku narciarskim. Dzieci uczestniczyły
w zajęciach z instruktorem i bardzo szybko opanowały sztukę zjazdu na nartach. Odpoczywaliśmy nie tylko na śniegu, ale i w wodzie. Zakopiański Aquapark był dla uczestników wielką atrakcją.  W dniu ostatnim udaliśmy się   na Wielką Krokiew, gdzie mogliśmy podziwiać trenujących skoczków. Później udaliśmy się kolejką na Gubałówkę.

Celem wyjazdu była nie tylko wspólna integracja i wypoczynek, ale przede wszystkim odkrywanie Boga w Jego wspaniałych dziełach, drugim człowieku i życiu osobistym młodego człowieka. Organizatorem wyjazdu oraz duchowym opiekunem był ksiądz Łukasz Turzyński, wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach. Wyjazd mógł być zrealizowany dzięki wsparciu przez licznych ludzi dobrej woli, na czele z Panem Wójtem Gminy Gawłuszowice Janem Nowakiem. Dziękujemy panu Wójtowi  za jego troskę dobre serce i życzliwość, dzięki której mogliśmy przebywać w stolicy Tatr. Naszą wdzięcznością obejmujemy w sposób szczególny wszystkich parafian, którzy składali swoje ofiary podczas Wieczoru Papieskiego, Jasełek oraz kolędowania Grupy Ministranckiej i Scholi. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem opiekunów: pani Alicji Stec, pani Joanny Czech, pani  Dominiki Wrażeń i pani Agnieszki Koniecznej , które uczestniczyły w wyjeździe w charakterze wolontariuszy. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Panu kierowcy Waldemarowi Koniecznemu, za bezpieczną jazdę i pomoc przy opiece nad uczestnikami.