Parafialna pielgrzymka 2013.06.22

W sobotni poranek grupą pięćdziesięciu osób wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak śladami sanktuariów Lubelszczyzny. Pierwszym naszym przystankiem była Radecznica, w której znajduje się Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. To jedyne udokumentowane miejsce w Polsce gdzie objawił się św. Antoni. Modliliśmy się w kościele a następnie poszliśmy na Dróżki Antoniańskie, które kończą się przy kaplicy „Na Wodzie”. Kolejnym przystankiem w naszym pielgrzymowaniu była Wąwolnica – Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Tu uczestniczyliśmy we Mszy św. Następny etap naszego pielgrzymowania maił charakter rekreacyjny gdyż zatrzymaliśmy się w Kazimierzu Dolnym. Tu każdy miał czas aby pooglądać zabytki Kazimierza. Wracając do Gawłuszowic byliśmy jeszcze w Piotrawinie najstarszej parafii Diecezji Lubelskiej gdzie znajduje się Sanktuarium św. Stanisława BM.