Nabożeństwo Fatimskie – 2013.05.13

Pierwsze tym roku Nabożeństwo Fatimskie odbyło się 13 maja 2013 r. Połączyliśmy je
z rocznicą I Komunii św. Dzieci, które wczoraj przystąpiły pierwszy raz do Komunii św. rozpoczęły Biały Tydzień zaś dzieci, które były przed rokiem do I Komunii św. przeżywały swoją rocznicę. Nabożeństwo prowadził ks. dr Tomasz Cuber wikariusz z parafii p.w. św. Barbary w Tarnobrzegu. W wygłoszonym Słowie zachęcał nas do modlitwy różańcowej, która jest konieczna na drodze do nieba. Kaznodzieja przypomniał nam słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie do dzieci, w których Maryja prosiła o odmawianie Różańca.

Po Mszy św. z figurą Matki Bożej Fatimskiej wyruszyliśmy wszyscy w procesji. W pięciu stacjach rozważaliśmy tajemnice radosne Różańca świętego. Całe Nabożeństwo zakończyliśmy krótkim rozważaniem i Apelem Jasnogórskimi.