Zmarł ks. Sylwester Ortyl

23 kwietnia 2013 roku zmarł ks. Sylwester Ortyl – emerytowany proboszcz parafii Wadowice Dolne. Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Domu Księży Emerytów przy ul. Pszennej 7 w Tarnowie w czwartek (25 kwietnia) o godz. 10.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Wadowicach Dolnych odprawiona zostanie w czwartek (25 kwietnia) o godz. 15.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Sylwester Ortyl urodził się 7 grudnia 1933 roku w Kliszowie (miejscowości należącej do parafii Gawłuszowice – diecezja sandomierska). Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 23 czerwca 1957 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Barcice, Tuchów, Zagorzyce, Biecz, Okulice. W latach 1979 – 2003 pełnił urząd proboszcza parafii Wadowice Dolne. Po przejściu na emeryturę pozostał w parafii Wadowice Dolne w charakterze rezydenta. Od 2012 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów przy ul. Pszennej w Tarnowie.

Notatka za: http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php/religia/7559-zmarl-ks-sylwester-ortyl

Polecajmy miłosierdziu Bożemu ks. Sylwestra w naszych modlitwach.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.