Pielgrzymka do Piekar Śląskich i na Górę św. Anny 2021.06.25-26

Czterdziestoosobowa grupa naszych parafian, w dniach 25 i 26 czerwca 2021 roku, udała się na pielgrzymkę. Pierwszym miejscem, które pielgrzymi nawiedzili, było Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. To największe na Śląsku miejsce pielgrzymkowe związane z kultem maryjnym. Początki sanktuarium w Piekarach Śląskich sięgają XVII wieku. To tutaj odbywają się największe coroczne pielgrzymi kobiet i mężczyzn. Po Mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej, nasi parafianie zapoznali się z historią sanktuarium zwiedzając „Muzeum Sanktuaryjne”. Pod kierunkiem Pani Przewodnik, wędrowali kalwaryjskimi dróżkami i modlili się adorując Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Najczęściej celem pielgrzymek są sanktuaria maryjne, nie wiedziałam, że na Śląsku jest tak piękne Sanktuarium Św. Anny – babci Pana Jezusa. Sama jestem babcią i to miejsce stało się dla mnie bardzo bliskie – mówiła jedna z parafianek. Właśnie drugim miejscem które odwiedzili pielgrzymi, było Sanktuarium na Górze Św. Anny. Niewiele jest w Polsce miejsc, gdzie walory przyrodnicze i kulturowe splatają się ze sobą, tworząc tak niepowtarzalny krajobraz. Urzekło mnie to miejsce, można tu wypocząć i zatopić się w modlitwie – mówiła inna parafianka. Drugiego dnia pielgrzymki, parafianie zwiedzali zamek w Mosznej, odwiedzili Sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim oraz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i Św. Rafała Kalinowskiego w Czernej.
ks. Piotr