Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych 2021.06.12

Dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię św., 12 czerwca 2021 roku razem z rodzicami wyruszyły na pielgrzymkę dziękczynną. W Sanktuarium Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, dzieci podziękowały za dar Komunii św. i swoje życie oddały w opiekę Maryi.  Po Mszy św. był czas zwiedzania. Pielgrzymi z zaciekawieniem słuchali Pani Przewodnik i oglądali różne miejsca, które stanowią świętokrzyskie sanktuarium: drogę krzyżową z okazałą Golgotą, grotę lurdzką, kaplice i oratoria, pomniki, mini zoo i inne.

Drugą część pielgrzymki stanowiła piesza wędrówka Szlakiem Królewskim na Łysą Górą, która zwana jest Świętym Krzyżem z racji relikwii Krzyża Pana Jezusa, przechowywanych  na szczycie góry od tysiąca lat. W klasztorze na Świętym Krzyżu, uczestnicy pielgrzymki adorowali Krzyż Chrystusa i zwiedzali to piękne miejsce kultu. Zapoznali się również z legendami świętokrzyskimi i zobaczyli jak wygląda Gołoborze. Pielgrzymowanie zakończyło się zakupem pamiątek.