Orszak Trzech Króli 2020.01.06

Kolejny raz ulicami parafii Gawłuszowice przeszedł Orszak Trzech Króli. Rozpoczęliśmy po południu w różnych godzinach gdyż poszczególni Królowie mieli do przejścia różne drogi. Każdy z królów tworzy swój własny orszak. Jeden Król zgromadził mieszkańców Kliszowa i Brzyścia. Drugi król zgromadzi mieszkańców Gawłuszowic i Ostrówka. Trzeci król przewodził mieszkańcom Woli Zdakowskiej, Krzemienicy i Rożniat. W ten sposób utworzone orszaki spotykały się w centrum Gawłuszowic. Na scenie przy Urzędzie Gminy młodzież i dzieci zaprezentowały jasełka. Następnie wspólnie śpiewając kolędy wszyscy Królowie wraz z całym orszakiem udali się do żywej szopki przy kościele. Tu wraz z Królami oddaliśmy pokłon Dziecięciu. W atmosferze wdzięczności i radości wspólnie kolędowaliśmy.

Tradycją już jest, że na to wydarzenie panie pieką specjalne pierniczki kształcie koron. Wszyscy uczestnicy Orszaku mogą zakosztować cynamonowych ciasteczek.

Przy szopce zorganizowane zostały również zagrody ze zwierzętami. Można tam było zobaczyć i pogłaskać kucyki, kozy, owce, kaczki, króliki. W tym roku „gościem specjalnym” był wielbłąd. Na co dzień wielbłąda i wiele innych ciekawych zwierząt, w żywej szopce można spotkać w Zajeździe „Ostoja SłowiAnka” w Brzyściu. W ciągu roku zaś w mini zoo. Zapraszamy.

Relacja z Orszaku – hej.mielec.pl

Relacja z Orszaku – KORSO MIELECKIE