Archive for Bez kategorii

Prace remontowe przy kościele 2017.05

Zbliżamy się do zakończenia drugiego etapu prac remontowych przy naszym kościele. Pozostały jeszcze prace przy apsydzie, tak wewnętrzne (wymiana belek konstrukcyjnych dachu), jak i zewnętrzne (wymiana części deskowania i całego gontu). Odnowiona zostanie także gloria z literami S V (święty Wojciech), wykonana za czasów ks. Szklarskiego (ok 1860 r.). Wcześniej w tym miejscu był metalowy krzyż.
Jeśli będzie sprzyjająca pogoda prace powinny zakończyć się ok. połowy czerwca.

Konkurs Biblijny Wola Baranowska 2017.05.17

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gawłuszowicach brali udział w Dekanalnym Konkursie Biblijnym, który odbył się Woli Baranowskiej. Do konkursu przystąpili przedstawiciele wszystkich szkół z naszego dekanatu.
Naszą szkołę Podstawową reprezentowali: Zosia Mysor i Dominik Świtek, Gimnazjum zaś Damian Złucki i Serchio Migdał.
Do etapu diecezjalnego zakwalifikował się Serchio Migdał  gimnazjum.

Gratulujemy

Nabożeństwo Fatimskie 2017.05.13

W ostatnią sobotę przeżywaliśmy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. To szczególny czas, bo Nabożeństwo było w setną Rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Adam Lechwar Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Turystycznego „Brama Bieszczad” w Olchowej. W homilii przypomniał historię Objawień i ich przesłanie wzywające do pokuty i modlitwy. Po Mszy św. wyruszyliśmy w procesji z Figurą Matki Bożej Fatimskiej rozważając przy tym tajemnice Radosne Różańca świętego. Nabożeństwo zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim. Bóg zapłać.

Odpust parafialny św. Wojciecha 2017

W drugą niedzielę Wielkanocną – Miłosierdzia Bożego przeżywaliśmy także uroczystość św. Wojciecha, Patrona naszej Parafii. Sumie odpustowej przewodniczył i Słowo Boże głosił ks. prałat Józef Mróz, wieloletni proboszcz parafii Borowa.
Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.

Wielkanoc 2017

Nasze świętowanie Wielkanocy.