Archive for Bez kategorii

Orszak Trzech Króli 2019.01.06

Nasza parafia po raz kolejny włączy się w ogólnopolską inicjatywę „Orszaku Trzech Króli”. W Uroczystość Objawiania Pańskiego zorganizujemy orszak Trzech Króli. Jeden król przyprowadzi korowód od końca Kliszowa i będzie oznakowany kolorem czerwonym. Drugi do Rożniat i Woli Zdakowskiej – kolor zielony. Trzeci zaś od Ostrówka i Gawłuszowic – kolor niebieski. Królowie spotkają się w centrum Gawłuszowic, a następne przejdą do żywej szopki, która będzie przy kościele. Już dzisiaj prosimy o przygotowywanie odpowiednich strojów dla wszystkich uczestników Orszaku z uwzględnianiem poszczególnych kolorów. Przebierają się nie tylko dzieci ale młodzież i dorośli. Zapraszamy.

Fundacja Orszak Trzech Króli organizuje konkurs „na wielbłąda”. Przy okazji można wygrać 3 tyś czekoladek, alb korony. Szczegółowe informacje na stronie

Orszak Trzech Króli – konkurs na wielbłąda

Konkurs trwa od 12 do 30 listopada 2018 r.!!!

Uroczystości patriotyczne 2018.11.10

Dzisiejsze Uroczystości patriotyczne w naszej Parafii i Gminie poprzedzone były piątkowym „Patriotycznym śpiewaniem”. Wspaniała patriotyczna akademia poruszyła serca i umysły wielu osób.

Dziś licznie zebrani Parafianie wraz z Władzami Samorządowymi, Pocztami Sztandarowymi, Harcerzami modliliśmy się za pomyślność Ojczyzny. Dziękując Bogu i ludziom za wolność patrzymy w przyszłość i chcemy pięknie ją budować. Po Mszy św. wszyscy udaliśmy się na plac przy kościele, obok pomnika św. Jana Pawła II i tam zasadziliśmy potomka dębu „Bartek” – najstarszego w Polsce. Sadzonkę otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Mielec za co serdecznie dziękujemy.

Patriotyczne śpiewanie 2018.11.09

Dziś w naszej szkole odbyła się patriotyczna akademia.

Dzień skupienia dla małżeństw 2018.11.04

Z inicjatywy Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w dekanacie Baranów sandomierski 4 listopada br. w Gawłuszowicach odbył się dekanalny dzień skupienia dla małżeństw. W czasie Mszy św. przedpołudniowych ks. dr Tomasz Cuber, Dyrektor Duszpasterstwa rodzin głosił słowo Boże. Kaznodzieja podkreślał wielką wartość małżeństwa, pokazując jednocześnie, że małżonkowie są dla siebie darem od Boga. Mają chronić swoje małżeństwo jak największy skarb i podejmować nieustanną pracę nad jego rozwojem. Po zakończeniu każdej Mszy św. było udzielane indywidualne błogosławieństwo dla małżonków zebranych w kościele.
Po Mszy św. o godz. 1130 delegacje małżonków z poszczególnych parafii Dekanatu, a także parafianie gawłuszowiccy udali się do remizy w Gawłuszowicach. Dzięki gościnności Pań z lokalnego Stowarzyszenia uczestnicy spotkania mogli się posilić.
Po obiedzie spotkanie prowadzili Państwo Bąkowie z Ostrowca Świętokrzyskiego. Małżonkowie, dając świadectwo własnego życia podkreślali wartość modlitwy w codziennym pokonywaniu trudności. To modlitwa buduje więź z Chrystusem i jednocześnie utwierdza małżeńską miłość, ucząc ofiary dla współmałżonka.
Uczestnicy spotkania nie tylko uważnie wsłuchiwali się w głos Państwa Bąków, ale także sami mieli okazję do złożenia świadectwa. Jedno z małżeństw opowiadało o swojej codziennej wspólnej modlitwie małżeńskiej. Wskazywali, że czas poświęcony Panu Bogu zawsze przynosi obfite owoce w ich życiu.
Spotkanie zakończono wspólną modlitwą mężów za żony i żon za mężów. Wiele osób biorących udział w spotkaniu było wdzięcznych za duchowe ubogacenie i pokazanie wielu dróg małżeńskiego życia. Dzień skupienia był także zachętą do włączenia się w Domowy Kościół.

Wszystkich Świetych 2018.11.01

Przy pięknej pogodzie, w podniosłej atmosferze, we wspólnocie parafialnej i w obecności wielu gości przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych.  Centralnym wydarzeniem tego dnia była Msza św. na naszym parafialnym cmentarzu.