Archive for Bez kategorii

Patriotyczne śpiewanie 2017.11.10

W piątek 10 listopada, w związku ze Świętem Narodowym, wieczorem o godz. 1700 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia patriotyczna w wykonaniu naszej młodzieży, a następnie przy kawie, herbacie i ciasteczkach śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo gorąco dziękujemy.

 

W sobotę Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta suma o godz. 1100
w kościele w Gawłuszowicach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: Władze samorządowe, Strażaków, Członków Stowarzyszeń, Poczty Sztandarowe
i wszystkich, którym leży na sercu los naszej Ojczyzny.

Kraków – Teatr Ludowy 2017.11.04

W piękny sobotni poranek 4 listopada wyruszyliśmy z grupą naszych Parafian na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym jej etapem było Sanktuarium Jana Pawła II. Modliliśmy się przy relikwiach naszego Świętego Rodaka i zwiedzali wystawę poświęconą Całunowi Turyńskiemu. Następnie przeszliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Modliliśmy się przy grobie św. siostry Faustyny i zwiedzali Sanktuarium.

Kolejnym etapem naszej wycieczki był Rynek Krakowski. Tu każdy indywidualnie spędzał czas. Wieczorem pojechaliśmy do Teatru Ludowego w Nowej Hucie. Zanim jednak weszliśmy w progi i teatru poszliśmy pomodlić się do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski – Arki Pana. Kościół symbol walki o prawo do wyznawania wiary.

Po powrocie z kościoła poszliśmy do teatru na sztukę pt: Hotel Westminster. Sztuka przesympatyczna – żałujcie, że Was tam nie było.

Do Gawłuszowic wróciliśmy ok 23:30.

 

Dzień Papieski 2017.10.25

Oddaliśmy cześć Św. Janowi Pawłowi II

W liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, przypadające w naszej diecezji 25 października, młodzież naszej parafii przypomniała najciekawsze momenty z życia naszego Wielkiego Rodaka oraz zawierzyła Mu swoją przyszłość.

Po nabożeństwie różańcowym i Eucharystii ok. godz. 18.00, 25 października 2017 roku,
w zaaranżowanej w naszym kościele kawiarni, zasiedli znajomi i przyjaciele Karola Wojtyły. W rolę tych wspaniałych gości wcielili się: Beata Smykla – jako Pani Halina, z którą Karol Wojtyła grywał w szkolnym teatrze; Anna Serafin – jako Pani Anna – która na studiach uczestniczyła w wyprawach turystycznych organizowanych przez ks. Wojtyłę oraz Norbert Świerczek, który jako Pan Wojciech, przyjechał z samych Wadowic.

Program, który przygotowała młodzież pod czujnym okiem Ks. Piotra – jak się okazało
z początkowych informacji – był kolejnym odcinkiem telewizyjnego programu publicystycznego pt. Kawiarniane wspomnienia. Program poprowadzili prezenterzy: Klaudia Tyniec oraz Marcin Ząbek.

W swobodnej, radosnej atmosferze, wśród zapachu papieskich kremówek, zaproszeni goście przypominali wydarzenia z życia Jana Pawła II, które najbardziej utkwiły
im w pamięci.

Program artystyczny został ubogacony śpiewem oraz scenkami odgrywanymi przez uczniów.

Na zakończenie wszyscy przeszli przed figurę Św. Jana Pawła II, gdzie odbyło się zawierzenie Jego opiece młodzieży oraz rodzin naszej parafii.

Turniej Piłki Nożnej dla LSO 2017.10.21

„W dobrych zawodach wystąpiłem…”

- tak brzmią słowa św. Pawła Apostoła i dotyczą one drogi naszej wiary. Te słowa można parafrazując odnieść do wydarzeń, które miały miejsce w dniu 21 października w Baranowie Sandomierskim, a odbyła się tam kolejna edycja Turnieju Piłki Halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Godnie reprezentowali nas ministranci i lektorzy naszej parafii. W turnieju uczestniczyło 16 drużyn w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia. Nasi ministranci ze szkoły podstawowej zajęli V miejsce, a lektorzy z gimnazjum zajęli II miejsce, przywieźli puchar vicemistrzów dekanat, a przegrali w finale tylko z lektorami z parafii Jaślany 1:0. Gratulujemy naszym ministrantom i lektorom sukcesów i tego, że nie tylko przy ołtarzu posługują, ale na chwałę Boga ducha sportowego w sobie rozwijają.
Składamy też podziękowanie wszystkim, którzy wspomogli nasz wyjazd dofinansowaniem do autobusu i poczęstunku.

Króluj nam Chryste!

ks. Krzysztof Bartkiewicz

Jerycho Różańcowe 2017.10.19-20

Wpisując się w wielką modlitwę Diecezji Sandomierskiej w naszej Parafii odbyło się Jerycho Różańcowe. Rozpoczęliśmy je Mszą św. we czwartek wieczorem (19 października 2017 r.). Apel Jasnogórski i modlitwę różańcową prowadziła młodzież gimnazjalna. O północy Mszę św. koncelebrowali Księża Rodacy pochodzący z naszej parafii. Modlitwie przewodniczył ks. Witold Garbuliński, a Słowo Boże głosił ks. Bogusław Załucki. Koncelebransami byli:  ks. Ryszard Serafin i ks. Damian Stala. Po północy mieszkańcy poszczególnych miejscowości modlili się przed Najświętszym Sakramentem. Przed Mszą św. poranną  śpiewano Godzinki do Matki Bożej. Przed południem była jeszcze Msza św. o godz. 9:00, a po niej rozpoczęły adorację z modlitwą różańcową dzieci i młodzież z gimnazjum. Od południa modlitwę prowadziły Róże Różańcowe. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia  o 15:30 zakończyliśmy adoracje w Gawłuszowicach, a rozpoczęli kolejno w Brzyściu i w Rożniatach. Ostatnim etapem Jerycha była modlitwa różańcowa i Msza św. o godz 18:00 na zakończenie, której powierzyliśmy opiece Matki Najświętszej rodziny naszej Parafii.

Bogu niech będą dzięki za dar niezwykłej modlitwy.